Dokážeš oveľa viac ako si myslíš

martin-tham-wim-hof-method-fin

Metóda Wima Hofa ​​je postavená na troch pilieroch, ktorými sú dýchanie, chladová terapia a nastavenie mysle. Kombinácia týchto troch zložiek je skutočne silná a dokáže priniesť veľké zmeny do života.

Myseľ nastavujeme do módu odhodlania, ľahkosti a uvoľnenosti aj v nekomfortných situáciách. Učíme sa pozorovať myšlienky, emócie a telo ako objekt, s vedomím, že som subjekt, teda pozorovateľ.

Vedomie seba ako pozorovateľa vytvára priestor pre prijatie a uvoľnenie v akejkoľvek situácii. V tomto nastavení je kľúčové práve dýchacie cvičenie, ktoré aplikujeme pred otužovaním. Okrem zmeny stavu vedomia a nastavenia mysle, dýchacie cvičenie spôsobuje zmenu biochemických procesov v tele, takže v chlade sa ľahšie uvoľníme a prijmeme ho.

Chlad je naším zrkadlom. Ak máme myšlienkové vzorce, ktoré v stresovej situácii vytvárajú napätie a vzdorovanie, sme v nastavení do neprijatia. Toto nastavenie a pobyt v chlade nejde dohromady, vtedy človek z chladu uniká.

Ak idem do chladu s pokorou, uvoľnením a vedomím seba ako pozorovateľa (sebavedomím), chlad príjmam a zažívam extatický zážitok spojenia a zmeneného stavu vedomia. Otužovanie je spôsob ako sa vnútorne stíšiť a len byť. Dostávame sa tak do svojej najhlbšej podstaty.

Metóda Wima Hofa ​​je dokonca známa zmiernením príznakov chorôb ako reumatoidná artritída, skleróza multiplex, parkinson, astma, sarkoidóza, vaskulitída a ďalších autoimunitných “záležitostí”.

Wim Hof

Wim Hof má vyše 60 rokov a je pôvodom Holanďan. Počas svojho života spravil mimoriadne kúsky, má 21 Guinessových rekordov. Tréning troch pilierov ho priviedol k možnosti vedome kontrolovať dýchanie, srdcovú frekvenciu, krvný obeh a odolávať extrémnym teplotám.

Niektoré z jeho rekordov:

 • Beh polmaratónu nad arktickým kruhom, bosý, na sebe mal iba šortky
 • Plávanie pod ľadom na 66 metrov, na jeden nádych
 • Visenie na jednom prste v nadmorskej výške 2000 metrov
 • Lezenie na najvyšších horách sveta v šortkách
 • Beh plného maratónu v púšti Namib bez pitia
 • Zasypaný ľadom až po krk počas 2 hodín

Tri piliere Wim Hof metódy

null

Terapia chladom

Chlad je veľmi efektívny nástroj na rozvoj mentálnej aj fyzickej sily a zdravia. Chlad nás učí prijatiu a uvoľneniu aj v náročných podmienkach a toto je veľmi podstatná skúsenosť pre šťastný život. Nový postoj prijatia aplikujeme postupne do všetkých oblastí života a stávame sa tak vnútorne slobodnými. Je to koniec utrpenia a začiatok prebudenia. Chlad výrazne zvyšuje životnú energiu, ale iba ak trénujeme efektívne a vnímavo. Otužovanie posilňuje srdcovo-cievny systém tela a tak zlepšuje regeneráciu a vylaďuje krvný tlak. V studenej vode telo produkuje hormóny, ktoré dodajú príjemný pocit a bonusom je znižovanie zápalov v tele. V tom celom prežívame vnútorné stíšenie a rozplynutie ega a času. Nádherný moment tu a teraz.

null

Dýchanie

Život v tomto tele začína nádychom a končí výdychom. Medzitým máme zopár nádychov a výdychov a je len na nás, ako s nimi naložíme. Naučme sa dych vnímať vedome a kvalitne ho ovládať. Efektivita dychu podstatne súvisí s množstvom životnej energie, zdravím aj vnútorným pokojom. Dýchacie cvičenie nás pripravuje na náročné podmienky života. WHM dýchanie spolu s vedomím uvoľnenením v nás uvoľňuje emócie, ktoré sme predtým potláčali. Tento dych v nás postupne otvára to zatvorené. Stávame sa tak celistvou bytosťou, ktorá sa dokáže spriateliť s akýmkoľvek vnútorným a vonkajším stavom. Dokážeme byť pokojný, aj keď pociťujeme smútok, detskú radosť alebo hnev, či akúkoľvek farbu medzi tým. To je sila, priatelia.

null

Nastavenie mysle

Vnútorná krajina je naša pozornosť a filtre, cez ktoré vnímame to, čo sa deje. Učíme sa uvedomiť si seba ako pozorovateľa a tak získať nadhľad a zdravý odstup od všetkého, čo sa deje. Postupne zisťujeme, že svoje filtre vnímania a vzorce správania dokážeme meniť podľa potreby. Učíme sa tak uvoľniť z rolí, ktoré nám nie sú vlastné do toho, kde sa cítime prijemne. Učíme sa byť sami sebou a uvedomujeme si, kedy sa správame neprirodzene a ideme do napätia a únavy, choroby. Zdravie a všetko, čo v živote robíme, a ako to robíme, vychádza z nášho vnútorného sveta. Samozrejme robíme to formou zážitku cez dych a chlad. Na to, aby sme takéto hlboké zmeny dokázali dlhodobo žiť, sa potrebujeme spriateliť so strachom a v tomto vám viem pomôcť a to s láskou, Martin <3.

Čo ti ponúkame

Vzdelávanie kombináciou teoretických vedomostí a praktických skúseností – dýchanie, terapia chladom a práca s mysľou.

Intenzívny Wim Hof Method Workshop

Intenzívny Wim Hof Method Workshop

Tento kurz prináša komplexný, ucelený pohľad na jednotlivé prvky Wim Hof metódy. Približujeme si súvislosti života a vzorcov našej mysle, ktoré vedome meníme počas praxe dýchania a otužovania tak, aby sme si život zefektívnili v zámere štastia, sily a zdravia.

134 EUR (cena zahŕňa lektorné, jedlo, profi fotografa).

Detailné info k workshopu si môžeš pozrieť tu. 

Miesto Prebudenia

Miesto Prebudenia

Ponúkame ti pracovno-rozvojové pobyty Miesto Prebudenia pri obci Ďubákovo, v rámci ktorého budujeme centrum pre rozvoj ľudí.

Popri tom robíme ráno a večer rôzne cvičenia: Spoločné spievanie, ómovanie, dýchanie, tancovanie, rôzne prehlbujúce cvičenia, ochutnávka rozvahy pohybu-slovenská jóga, otužovanie v potôčiku každý deň, meditácia na skalách a rôznych miestach, nočný pochod v tme, spanie pod hviezdami pod oblohou, kde je hviezdy-slnká dobre vidieť, práca s drevom, pôdou, vodou, stavanie, muziko terapia…Všetky aktivity sú dobrovoľné.

Cesta Prebudenia

Cesta Prebudenia

Ponúkame ti duchovné púte Cesta Prebudenia, ktoré spolu-vedieme s priateľom Danielom Máčovským.

Duchovné putovania do Slovenských Himalájí plné cvičenia, jógy duše, otužovania, dýchaní, spevu, sebapoznávania sa, sebaprekonávania a srandy…

Wim Hof Method Nízke Tatry

Wim Hof Method víkendový pobyt

Krpáčovo, hotel Polianka, v krásnom prostredí samoty a horského jazera

Zámerom pobytu je priniesť účastníkom poznanie cez ich vlastné skúsenosti. Poznanie seba a zvedomnenie princípov života. Porozumenie, že skutočné šťastie pramení z vnútra, z pokoja a nie eufórie. Neohroziteľný a stabilný pokoj je možné nadobudnúť jedine schopnosťou prijať všetky aspekty svojho vnútra a emócii, a tak aj prijať čokoľvek, čo život prináša.

Toto natrénujeme práve prijatím a uvoľnením sa v chlade. Rôzne zatvorené dvere nášho vnútra otvoríme pomocou dýchacích cvičení a živej hudby (zvukový kúpeľ). Toto je práca s vnútorným svetom, jeden z troch pilierov metódy Wima Hofa.

Na pobyt si vítaný prísť aj v sprievode rodiny. Napríklad, ak tvoj partner bude s deťmi tráviť čas naokolo, ty sa zatiaľ môžeš zúčastňovať aktivít pobytu a oni ťa budú zo zázemia podporovať. Blízki, rodinní priatelia môžu byť prítomní za určitých podmienok aj počas niektorých spoločných aktivít, ktoré treba vždy priamo dohodnúť s Martinom, v hraniciach, ktoré zachovávajú pokojný priebeh kurzu.

Ak sa chce váš priateľ, partner naplno zúčastniť kurzu,  je potrebné, aby sa na pobyt prihlásil ako účastník.

WHM pobyt prináša:

A. Kvalitnú prípravu pre efektívne a bezpečné otužovanie vzduchom

 • popíšeme si signály, ktoré nás informujú o tom že “teraz je čas sa obliecť”
 • detailne si popíšeme, ako tento druh otužovania prebieha, na čo si dať pozor atď.
 • naučíme sa techniky sústredenia, ktoré nám to umožňujú zvládnuť s ľahkosťou (zladenie kroku s dychom a pod.)
 • krízové situácie, ako ich rozpoznať, ako v nich postupovať efektívne, bezpečne a presne

Zvládnem turistickú trasu, ktorú vyberiete?

Na túto otázku rád odpovedám, že trasu volíme podľa toho, ako navnímame schopnosti a potenciál skupiny a trasu určíme podľa toho na mieru. K tomu vnímame aj počasie, ktoré je dôležitou súčasťou voľby trasy a jej dĺžky. Tento pobyt nie je zameraný na extrémnu zimnú turistiku otužovaním, na to ponúkame osobitý kurz úroveň II. ktorý je pokračovaním výuky. Tento pobyt je pre začiatočníkov turistov, ako aj pokročilých, a slúži na to aby si sa naučil základy tohto zaujímavého druhu otužovania. Neskôr je vhodné vyskúšať aj náročnejšiu turistiku, však pre začiatok sa nám osvedčilo vybrať ľahší terén a sústrediť sa viac na svoje vnútro na miestach, kde je menej turistov a kľud.

B. Otužovanie v prírodnom jazere

 • Návod, naše sprevádzanie a skúsenosť otužovania v prírodnom horskom jazere. Tu zodpovieme všetky otázky praxe. Robíme to formou bdelého rituálu, atmosféru si vychutnáme v kruhu priateľov.

C. Orientácia vo vnútornej krajine (nastavenie mysle – tretí pilier WHM)

Tieto témy otvoríme v ich základnej rovine, tak, aby sme ich vedeli aplikovať do praxe metódy Wima Hofa a života. Spravíme si rôzne cvičenia a modelové situácie. Ide o ochutnávky tém, ktoré Matúš Svinčák a Martin Thám v plnej hĺbke vyučujú na Univerzite Vedomého Života.

D. Dych, dýchacie cvičenie Wim Hof Method.

 • Ako zdravo a efektívne dýchať? Ako dýchať v stresových situáciach? Osvojenie si efektívnej a resetovej dýchacej techniky, ktoré môžete po kurze robiť každé ráno. Dych je veľmi podstatná časť výcviku.

Cena pobytu

Cena 242 EUR v prípade víkendového pobytu zahŕňa:

 • Lektorné a sprievodcovské spolu s profi fotografom (kvalitné fotografie dostaneš po kurze k stiahnutiu) spolu s dokumentom o vedeckých štúdiách v súvislosti s Wim Hof Method.

V cene pobytu nie je zahrnutá strava a ubytovanie. Ubytovanie s wellnesom, kvalitná, výživná a chutná strava sa dopláca na mieste v hoteli – pre víkendový pobyt v sume 123,40 EUR. Viac info na www.polianka.sk.

Bližšie informácie k pobytu si môžeš pozrieť TU.

Telefonická konzultácia

Poradňa ohľadom:

 • Wim Hof Method (otužovanie, dýchanie, práca s mysľou)
 • liečenie sa – porozumenie jazyku choroby, vzťahy, životospráva, práca, poslanie, porozumenie učeniu ktoré život prináša rôznymi formami a čokoľvek o čom sa so mnou chcete porozprávať, poradiť.

Cena:

 • 30 minút 28 EUR
 • 60 minút 38 EUR

Po zakúpení konzultácie ti e-mailom príde ponuka termínu, väčšinou ešte v deň zakúpenia, maximálne do 2 dní. V prípade, ak by ti navrhnutý termín nevyhovoval, daj obratom vedieť, ponúkneme ti iný.

Ak si dohodneme termín, v prípade, že ho zrušíš, prepadá ti. Termín je potrebné dohodnúť si maximálne do 90 dní od zakúpenia telefonickej konzultácie, inak zakúpená služba prepadá. V dohodnutý termín a čas budem čakať na tvoj telefonát.

Online kurz dýchania s Martinom

3-hodinový online kurz dýchania

Objasníš a utriediš si základné súvislosti o dýchaní a dýchacích cvičeniach. Súčasťou kurzu je prax aj teória rôznych dýchacích cvičení, avšak najväčšiu pozornosť dostanú Wim Hof Method dýchacie cvičenia.

Verím, že aj vďaka tomuto kurzu sa v tebe prebudí motivácia pracovať s dychom a dychovými cvičeniami na dennej báze.

Kurz je vhodný aj pre absolventov kurzu Wim Hof Method, ktorí majú k dýchaniu otázky, prípadne si to potrebujú pripomenúť, respektíve dozvedieť sa nové informácie a „nakopnúť sa”.

Kurz prebieha cez Zoom.

Online kurz Wim Hof Method

5-hodinový online kurz WHM

Osvojíš si prácu s mysľou a zdravý prístup k životu.

Porozprávame sa o dýchaní, naučíš sa dýchacie cvičenie WHM. Dostaneš návod na otužovanie a v rámci online kurzu si dáme studenú sprchu, každý tú svoju – ešte v rámci video hovoru.

Kurz prebieha cez Zoom.

Prednášky

Prednáška s dýchacím cvičením a meditáciou

Trvanie prednášky aj s cvičeniami je medzi 1,5 – 4 hodinami. Cena dohodou. Kontaktuj nás pre viac informácií.

Súkromné workshopy

 Súkromný workshop pre viac osôb

 • Intenzívny Wim Hof Method Workshop (základná úroveň)
 • WHM kurz (pokračovanie základnej úrovne)
 • 5 až 7 dňový pobyt kombinácie oboch úrovní, kedy si prejdeme všetko – od základu až po turistiku v šortkách v zimnom prostredí

Cena dohodou. Kontaktuj nás pre viac informácií.

Služby na mieru

Služby vieme prispôsobiť na mieru podľa tvojich požiadaviek a spoločnej dohody. Robíme program na teambuildingoch, akciách, ale aj vzdelávanie na školách, v škôlkach a univerzitách. Pracujeme so športovcami, vrcholovými atlétmi, ale aj zdravotne slabšími ľuďmi.

Vždy nachádzame cestu. Spolupracujeme s Martinom Rohrichom, odborníkom na Neuro a BioFeedback, s ktorým nastavujeme efektívny spôsob praxe a metód pri rôznych zdravotných stavoch a obmedzeniach tak, aby sa telo a myseľ postupne a bezpečne posilňovala.

Ponuka pre firmy

Naše služby vieme prispôsobiť na mieru podľa tvojich požiadaviek, typu podujatia vo firme a spoločnej dohody. Viac si môžeš pozrieť tu.

Zážitkové darčekové poukazy

Ak by si chcel potešiť niekoho, kto by rád absolvoval Intenzívny Wim Hof Method kurz alebo Víkendový Wim Hof Method pobyt, môžeš mu podarovať darčekový poukaz. Poukazy môžeš zakúpiť aj na online kurzy alebo telefonickú konzultáciu s Martinom.

Darčekový poukaz na Intenzívny WHM kurz je platný pre 2 skupiny kurzov:

 1. na 5-hodinový intenzívny kurz v 5-člennej skupine
 2. celodenný kurz v skupine 20-30 osôb.

Prispôsobujeme sa situácii a nariadeniam ÚVZI v SR a keď to bude možné budeme organizovať celodenné kurzy pre veľké skupiny, avšak dovtedy budeme robiť 5-hodinové kurzy pre malé skupinky. Kurz je rozsahom podobný a pri malej skupine postačuje kratší čas.

Po zaplatení vám poukaz do 2 dní pošleme e-mailom, aby ste si ho mohli vytlačiť. Nie je potrebné, aby ste nám písali e-mail alebo volali. Aktuálne neposkytujeme žiadne zľavy na kurzy na Slovensku.

„Podľa mňa je najdôležitejší pre ľudí Martinov profesionalizmus, sústredenosť a pokročilá práca s Egom, vďaka ktorej na kurzoch odovzdá vždy viac, ako by človek očakával.

To viac je najmä iný pohľad na stres, na život a bežne akceptované normy, ktoré nás limitujú. Martin vie svojou filozofiou odomknúť veľa začarovaných životných cyklov a posunúť človeka o level komplexného osobného rozvoja a vlastného vedomia vyššie. Ďakujem, že ma pri každom stretnutí inšpiruje.“

dusan-plichta-wim-hof-martin-tham

Dušan Plichta

CEO z Powerlogy

„Martin je skvelý inštruktor a inšpiratívny, múdry človek. Komunita ľudí okolo neho mi je sympatická. Predtým mi vadil chlad tak, že sa mi ani von nechcelo v zime chodiť.

Metóda Wima Hofa mi pomáha aj v takých veciach, čo som vôbec nečakala – lepšie sa sústredím, viac dokážem prijať aj ťažšie stresové situácie a uvoľniť sa v nich, som zdravšia (potláča zápaly v tele), a mám radosť byť vonku aj v chladnom počasí, môžem chodiť po vonku aj bosá a neochoriem. Mám viac radosti zo života a som za to vďačná.“

lucia-sudova-wim-hof

Lucia Suďová

manažérka

Ako ti môžeme pomôcť?

  Menu