Dokážeš oveľa viac ako si myslíš

martin-tham-wim-hof-method-fin

Metóda Wima Hofa ​​je postavená na troch pilieroch, ktorými sú dýchanie, chladová terapia a nastavenie mysle. Kombinácia týchto troch zložiek je skutočne silná a dokáže priniesť veľké zmeny do života.

Myseľ nastavujeme do módu odhodlania, ľahkosti a uvoľnenosti aj v nekomfortných situáciách. Učíme sa pozorovať myšlienky, emócie a telo ako objekt, s vedomím, že som subjekt, teda pozorovateľ.

Vedomie seba ako pozorovateľa vytvára priestor pre prijatie a uvoľnenie v akejkoľvek situácii. V tomto nastavení je kľúčové práve dýchacie cvičenie, ktoré aplikujeme pred otužovaním. Okrem zmeny stavu vedomia a nastavenia mysle, dýchacie cvičenie spôsobuje zmenu biochemických procesov v tele, takže v chlade sa ľahšie uvoľníme a prijmeme ho.

Chlad je naším zrkadlom. Ak máme myšlienkové vzorce, ktoré v stresovej situácii vytvárajú napätie a vzdorovanie, sme v nastavení do neprijatia. Toto nastavenie a pobyt v chlade nejde dohromady, vtedy človek z chladu uniká.

Ak idem do chladu s pokorou, uvoľnením a vedomím seba ako pozorovateľa (sebavedomím), chlad príjmam a zažívam extatický zážitok spojenia a zmeneného stavu vedomia. Otužovanie je spôsob ako sa vnútorne stíšiť a len byť. Dostávame sa tak do svojej najhlbšej podstaty.

Metóda Wima Hofa ​​je dokonca známa zmiernením príznakov chorôb ako reumatoidná artritída, skleróza multiplex, parkinson, astma, sarkoidóza, vaskulitída a ďalších autoimunitných “záležitostí”.

Wim Hof

Wim Hof má v súčasnosti 60 rokov a je pôvodom Holanďan. Počas svojho života spravil mimoriadne kúsky, má 21 Guinessových rekordov. Tréning troch pilierov ho priviedol k možnosti vedome kontrolovať dýchanie, srdcovú frekvenciu, krvný obeh a odolávať extrémnym teplotám.

Niektoré z jeho rekordov:

 • Beh polmaratónu nad arktickým kruhom, bosý, na sebe mal iba šortky
 • Plávanie pod ľadom na 66 metrov, na jeden nádych
 • Visenie na jednom prste v nadmorskej výške 2000 metrov
 • Lezenie na najvyšších horách sveta v šortkách
 • Beh plného maratónu v púšti Namib bez pitia
 • Zasypaný ľadom až po krk počas 2 hodín

Tri piliere Wim Hof metódy

null

Terapia chladom

Chlad je jeden z 3 pilierov metódy Wima Hofa. Vyvážené otužovanie spúšťa vlnu zdravotných prínosov, vrátane pálenia bieleho tuku. Chlad znižuje zápaly v tele, a tak podporuje fungovanie imunitného systému. Ďalšími benefitmi sú vyvážené hladiny hormónov, zlepšenie kvality spánku a produkcia endorfínov (hormónov štastia), ktoré prirodzene zlepšujú náladu.

null

Dýchanie

Druhým pilierom metódy Wima Hofa je dýchanie. Dýchame stále, avšak dych si väčšinou neuvedomujeme, rovnako ako jeho obrovský potenciál. Vedomé dýchanie použitím špeciálnej techniky zvyšuje hladinu kyslíka a PH. Zvyšuje množstvo životnej energie, znižuje úroveň stresu. Skvalitňuje sa imunitná reakcia. Telo si ľahšie poradí s patogénmi.

null

Nastavenie mysle

Tretí pilier metódy Wima Hofa je základom ostatných dvoch: vystavovanie sa chladu, rovnako ako aj vedomé dýchanie, si vyžadujú trpezlivosť, odhodlanie a húževnatosť na to, aby boli úplne zvládnuté. Nastavenie zámeru v kombinácii s rozhodnosťou a uvoľnenosťou ťa privedie k majstrovstvu vlastného tela a mysle.

Čo ti ponúkame

Vzdelávanie kombináciou teoretických vedomostí a praktických skúseností – dýchanie, terapia chladom a práca s mysľou.

Intenzívny Wim Hof Method Workshop

Celodenný intenzívny Wim Hof Method Workshop – základná úroveň

Tento kurz prináša komplexný, ucelený pohľad na jednotlivé prvky Wim Hof metódy. Približujeme si súvislosti života a vzorcov našej mysle, ktoré vedome meníme počas praxe dýchania a otužovania tak, aby sme si život zefektívnili v zámere štastia, sily a zdravia.

134 EUR (cena zahŕňa lektorné, jedlo, profi fotografa).

Detailné info k workshopu si môžeš pozrieť tu. 

Wim Hof Method Nízke Tatry

Viacdňový zimný pobyt – WHM Nízke Tatry (úroveň I.)

Krpáčovo, hotel Polianka, v krásnom prostredí samoty a horského jazera

Skúsenosti, ktoré WHM pobyt prináša, sú autentické. Zámerom je naučiť sa používať Wim Hof Method v praxi života. Zámerom je osvojiť si autentické žitie. Dlhodobá a neohroziteľná naplnenosť a radosť zo života sa nesie spolu so schopnosťou žiť autenticky. Jeden z troch pilierov metódy je práca s mysľou. Tento pobyt je okrem rôznych druhov otužovania a dýchania, zameraný práve na tretí pilier metódy, vnútorný svet, ktorý je v každom z nás. Týmto poznaním sprevádzajú Matúš Svinčák a Martin Thám.

Pre absolvovanie tohto pobytu nie je povinné mať absolvovaný Intenzívny Wim Hof Method Workshop (základná úroveň). Avšak srdečne to odporúčame. V intenzívnom jednodňovom kurze sa venujeme rôznym súvislostiam Wim Hof metódy do podrobnejších detailov. Ale môžeš prísť aj ako nováčik a všetko potrebné sa na pobyte dozvieš.

WHM pobyt prináša:

A. Kvalitnú prípravu pre efektívne a bezpečné otužovanie vzduchom

 • popíšeme si signály, ktoré nás informujú o tom že “teraz je čas sa obliecť”
 • detailne si popíšeme, ako tento druh otužovania prebieha, na čo si dať pozor atď.
 • naučíme sa techniky sústredenia, ktoré nám to umožňujú zvládnuť s ľahkosťou (zladenie kroku s dychom a pod.)
 • krízové situácie, ako ich rozpoznať, ako v nich postupovať efektívne, bezpečne a presne

Zvládnem turistickú trasu, ktorú vyberiete?

Trasu volíme podľa toho, ako vnímame schopnosti a potenciál skupiny a trasu určíme podľa toho na mieru. K tomu vnímame aj počasie, ktoré je dôležitou súčasťou voľby trasy a jej dĺžky. Tento pobyt nie je zameraný na extrémnu zimnú turistiku otužovaním, na to plánujeme pripraviť osobitný pobyt “výstup” (úroveň II). Tento pobyt je pre začiatočníkov turistov, ako aj pokročilých, a slúži na to aby si sa naučil základy tohto zaujímavého druhu otužovania. Neskôr je vhodné vyskúšať aj náročnejšiu turistiku, však pre začiatok sa nám osvedčilo vybrať ľahší terén a sústrediť sa viac na svoje vnútro na miestach, kde je menej turistov a kľud.

B. Otužovanie v horskom jazere

 • Návod, naše sprevádzanie a skúsenosť otužovania v tatranskom ľadovom jazere. Tu zodpovieme všetky otázky praxe. Robíme to formou bdelého rituálu, založíme oheň a atmosféru si vychutnáme v kruhu priateľov.

C. Orientácia vo vnútornej krajine (nastavenie mysle – tretí pilier WHM)

Ponoríme sa do základov:

 • rozpoznania ega, nástroja na ochranu života a zdravia
 • objavíme 5 krokov jeho ochrany
 • 3 zákony zdravého ega
 • vedomý konflikt

Tieto témy otvoríme v ich základnej rovine, tak, aby sme ich vedeli aplikovať do praxe metódy Wima Hofa a života. Spravíme si rôzne cvičenia a modelové situácie. Ide o ochutnávky tém, ktoré Matúš Svinčák a Martin Thám v plnej hĺbke vyučujú na Univerzite Vedomého Života.

D. DMT dýchacie cvičenie

 • Toto dýchanie je intenzívnejšie a dlhšie, ako základné WHM dýchanie
 • Trvanie cez 1 hodinu
 • Dýchanie je sprevádzané zvukovým kúpeľom Javora Divotvora, Martina Tháma a podpornej skupiny
 • Telo údajne dokáže vytvárať DMT aj počas tohto dýchacieho cvičenia.

Čo je to DMT? Prečítajte si tu.

E. Základné súvislosti zdravého postoja tela, pevný a stabilný krok a jeho precítenie, ktoré vedie Matúš Svinčák

F. Základy hrania na africké bubny Djembe s hudobným lektorom Javorom Divotvorom.

Cena pobytu

Cena 399 EUR v prípade 5-dňového pobytu (alebo 349 EUR v prípade 4-dňového pobytu) zahŕňa:

 • Lektorné
 • Profi fotograf (kvalitné fotografie dostaneš po kurze k stiahnutiu)

V cene pobytu nie je zahrnutá strava a ubytovanie. Ubytovanie s wellnesom, kvalitná, výživná a chutná strava sa dopláca na mieste v hoteli. Pre 5-dňový pobyt je cena 186 EUR, pre 4-dňový pobyt 143 EUR. Viac info na www.polianka.sk.

Aktuálne termíny a prihlásenie nájdeš TU.

Wim Hof Method v srdci Čiech

Viacdňový zimný pobyt – WHM v srdci Čiech (úroveň I.)

V srdci Čiech, hotel Kouty, v krásnom prostredí samoty a horského jazera

Skúsenosti, ktoré WHM pobyt prináša, sú autentické. Zámerom je naučiť sa používať Wim Hof Method v praxi života. Zámerom je osvojiť si autentické žitie. Dlhodobá a neohroziteľná naplnenosť a radosť zo života sa nesie spolu so schopnosťou žiť autenticky. Jeden z troch pilierov metódy je práca s mysľou. Tento pobyt je okrem rôznych druhov otužovania a dýchania, zameraný práve na tretí pilier metódy, vnútorný svet, ktorý je v každom z nás. Týmto poznaním sprevádzajú Matúš Svinčák a Martin Thám.

Pre absolvovanie tohto pobytu nie je povinné mať absolvovaný Intenzívny Wim Hof Method Workshop (základná úroveň). Avšak srdečne to odporúčame. V intenzívnom jednodňovom kurze sa venujeme rôznym súvislostiam Wim Hof metódy do podrobnejších detailov. Ale môžeš prísť aj ako nováčik a všetko potrebné sa na pobyte dozvieš.

WHM pobyt prináša:

A. Kvalitnú prípravu pre efektívne a bezpečné otužovanie vzduchom

 • popíšeme si signály, ktoré nás informujú o tom že “teraz je čas sa obliecť”
 • detailne si popíšeme, ako tento druh otužovania prebieha, na čo si dať pozor atď.
 • naučíme sa techniky sústredenia, ktoré nám to umožňujú zvládnuť s ľahkosťou (zladenie kroku s dychom a pod.)
 • krízové situácie, ako ich rozpoznať, ako v nich postupovať efektívne, bezpečne a presne

Zvládnem turistickú trasu, ktorú vyberiete?

Trasu volíme podľa toho, ako vnímame schopnosti a potenciál skupiny a trasu určíme podľa toho na mieru. K tomu vnímame aj počasie, ktoré je dôležitou súčasťou voľby trasy a jej dĺžky. Tento pobyt nie je zameraný na extrémnu zimnú turistiku otužovaním, na to plánujeme pripraviť osobitý pobyt “výstup” (úroveň II). Tento pobyt je pre začiatočníkov turistov, ako aj pokročilých, a slúži na to aby si sa naučil základy tohto zaujímavého druhu otužovania. Neskôr je vhodné vyskúšať aj náročnejšiu turistiku, však pre začiatok sa nám osvedčilo vybrať ľahší terén a sústrediť sa viac na svoje vnútro na miestach, kde je menej turistov a kľud.

B. Otužovanie v horskom jazere

 • Návod, naše sprevádzanie a skúsenosť otužovania v horskom ľadovom jazere. Tu zodpovieme všetky otázky praxe. Robíme to formou bdelého rituálu, založíme oheň a atmosféru si vychutnáme v kruhu priateľov.

C. Orientácia vo vnútornej krajine (nastavenie mysle – tretí pilier WHM)

Ponoríme sa do základov:

 • rozpoznania ega, nástroja na ochranu života a zdravia
 • objavíme 5 krokov jeho ochrany
 • 3 zákony zdravého ega
 • vedomý konflikt

Tieto témy otvoríme v ich základnej rovine, tak, aby sme ich vedeli aplikovať do praxe metódy Wima Hofa a života. Spravíme si rôzne cvičenia a modelové situácie. Ide o ochutnávky tém, ktoré Matúš Svinčák a Martin Thám v plnej hĺbke vyučujú na Univerzite Vedomého Života.

D. DMT dýchacie cvičenie

 • Toto dýchanie je intenzívnejšie a dlhšie, ako základné WHM dýchanie
 • Trvanie cez 1 hodinu
 • Dýchanie je sprevádzané zvukovým kúpeľom Javora Divotvora, Martina Tháma a podpornej skupiny
 • Telo údajne dokáže vytvárať DMT aj počas tohto dýchacieho cvičenia.

Čo je to DMT? Prečítajte si tu.

E. Základné súvislosti zdravého postoja tela, pevný a stabilný krok a jeho precítenie, ktoré vedie Matúš Svinčák

F. Základy hrania na africké bubny Djembe s hudobným lektorom Javorom Divotvorom.

Cena pobytu

Cena 399 EUR (10 161 Kč) zahŕňa:

 • Lektorné
 • Profi fotograf (kvalitné fotografie dostaneš po kurze k stiahnutiu)

V cene pobytu nie je zahrnutá strava a ubytovanie. Ubytovanie, kvalitná, výživná a chutná strava sa dopláca na mieste v hoteli, v cene 178€ (4 533 Kč). Viac info na www.hotelkouty.cz.

Aktuálne termíny a prihlásenie nájdeš TU.

Wim Hof Method Adventure

Wim Hof Method Adventure

V srdci Čiech, hotel Kouty

Skúsenosť sme pre vás pripravili tak, aby prinášala cenné a komplexné poznanie do láskyplného života. Prevedieme vás rutinami, ktoré v našich životoch praktizujeme na dennej báze tak, aby ste ich vedeli zaradiť do vášho života efektívne. Ukážeme si rôzne dýchacie cvičenia a budeme ich opakovane praktizovať. Naučíme sa rôzne zaujímavosti o dychu a dýchaní.

Predstavíme si základné techniky ega, rozpoznania ochrany ega. Ukážeme si, ako viesť konflikt vedome a efektívne. Naučíme sa 3 zákony zdravého ega. Vzdelanie v oblasti vnútornej krajiny považujeme za kľúčové pre kvalitu praxe života. Okolitú prírodu budeme spoznávať bosou nohou.

V priebehu hudobného kurzu sa naučíme základné techniky hrania na bubny Djembe. Osvojíme si rytmus a prenesieme to do zvuku. Hranie na bubon má veľa spoločného s otužovaním. Naučiť sa hrať sa často zdá byť náročné a nedosiahnuteľné za krátky čas. Skúsenosti hovoria opak. Každý má v sebe rytmus, napr. rytmus srdca či dychu, ktorý sa naučíme preniesť na bubon v ladení s ostatnými. Naladenie sa na spoločný rytmus stmeľuje kolektívneho ducha, ktorý je pri tomto pobyte dôležitý.

WHM Adventure prináša:

 • Návod na bezpečné a efektívne otužovanie chladom
 • Otužovanie v ľadovej vode
 • Majstovstvo dychu a dýchacích techník
 • Návod na meditovanie a jej denná prax
 • Návod na tréning s vlastným telom
 • Turistika bosou nohou
 • Techniky sústredenia, rozpoznania a riešenia krízových situácií
 • Základy orientácie vo vnútornej krajine (nastavenie mysle) Ako zvládnuť ego, viesť konflikt, odpustiť a prijať? (zdroj: Univerzita Vedomého Života)
 • Vnímavý krok, držanie tela a vedomý beh (Matúš Svinčák) www.ventrocentrum.sk
 • Djembe bubnovačka so skúseným hudobníkom (Javor Divotvor) www.facebook.com/javorpercussionist/

Pre koho je pobyt určený?

Zaujímaš sa o kvalitu života? Cítiš že sa máš kam posunúť v osobnom rozvoji? Zaujíma ťa potenciál tela a mysle? Zaujímajú ťa témy ako vnútorný svet, otužovanie, dýchanie, meditácia, pohyb, bosá chôdza a hranie na hudobné nástroje? Máš chuť spoznať ľudí, ktorí sú otvorení životu a zmene?

Počas tohto 4-dňového pobytu sa otvoríme spontánnosti a hravosti, ktorá je v nás. Prebudíme silu, ktorá je uzamknutá obmedzujúcimi vzorcami mysle, ktoré sme načerpali v prvých 7 rokoch života.

Počas programu bude dostatok voľného času na oddych a iné aktivity. Ak chceš prísť s rodinou, tvoji blízki sú v priestore vítaní, aj keď nebudú účastníci pobytu.

Cena pobytu

Cena 289 EUR (7420 CZK) uhradená vopred, zahŕňa:

 • lektorné – Martin Thám, Matúš Svinčák a Javor Divotvor
 • profi fotograf (kvalitné fotografie dostaneš po kurze k stiahnutiu)

Ubytovanie a kvalitná strava v cene 111 EUR (2838 CZK) sa dopláca na mieste v hoteli. Ubytovanie je od štvrtka do nedeľe, strava od štvrtka, začíname večerou a nedeľu končíme obedom.

Viac info k pobytu si môžeš pozrieť tu. 

Intuitívne putovanie v súlade s prírodou

Intuitívne putovanie v súlade s prírodou

Putovanie po Slovensku v sprievode Martina Tháma a Matúša Svinčáka – začíname v Banskej Bystrici

Máš chuť spoznať ľudí, ktorí sú otvorení životu a zmene? Počas tohto 4-dňového pobytu sa otvoríme spontánnosti a hravosti, ktorá je v nás. Prebudíme silu, uzamknutú obmedzujúcimi vzorcami mysle, ktoré sme načerpali v prvých rokoch života. Spať budeme vonku, v stanoch, prípadne hamakách, alebo len na karimatke v spacáku pod holým nebom.

Tak, ako nám príroda prinesie rôzne príležitosti, využijeme ich potenciál v praxi. S Matúšom vás radi prevedieme rituálami, ktoré obohacujú náš život. V praxi sa budeme venovať meditácii, pohybu, tancu, otužovaniu chladom a  komunikácii s prírodou. Program putovania sa bude otvárať spontánne, tak, ako nás intuícia bude viesť. Budeme putovať z Banskej Bystrice a tam aj skončíme.

Skúsenosť je pripravená tak, aby prinášala hodnotné a komplexné poznanie do láskyplného života. Prevedieme vás rutinami, ktoré v našich životoch praktizujeme na dennej báze tak, aby ste ich vedeli zaradiť do vášho života efektívne.

Čo ti pobyt prinesie:

 • Ukážeme si rôzne dýchacie cvičenia a budeme ich opakovane praktizovať
 • Naučíme sa rôzne zaujímavosti o dychu a dýchaní
 • Predstavíme si základné techniky ega, rozpoznania ochrany ega
 • Ukážeme si, ako viesť konflikt vedome a efektívne
 • Naučíme sa 3 zákony zdravého ega. Vzdelanie v oblasti vnútornej krajiny považujeme za kľúčové pre kvalitu praxe života.
 • Okolitú prírodu budeme spoznávať aj bosou nohou.

Počas programu bude dostatok voľného času na oddych a individuálne spontánne procesy, účasť na rôznych aktivitách putovania je slobodná. Je v poriadku, ak cítiš rešpekt alebo strach. Rozhodni sa a príď. Pobyt je zameraný na prácu so sebou.

Pobyt je určený pre teba, ak:

 • Zaujímaš sa o život
 • Zaujíma ťa potenciál, ktorý je v tebe
 • Máš chuť na pár dní v objatí prírody
 • Zaujímajú ťa témy: rituály, spanie vonku, turistika, oheň, dýchacie cvičenia a otužovanie chladom (Wim Hof Method) v prírodných vodách, tanec, meditácia, hudba, ticho, pohyb, bosá chôdza, komunikácia s prírodou, kultivácia intuície a ega, práca s vnútorným svetom a čokoľvek ďalšie, čo intuícia prinesie do pozornosti.

Cena pobytu

Cena je 249 EUR (6369 CZK).

Strava

V cene nie je zahrnutá strava, strava je individuálna. Stravu si budeme pripravovať každý sám, alebo spoločne, to už podľa našej dohody v procese pobytu, rovnako návšteva mesta s obchodom bude podľa našej potreby.

Prednášky

Prednáška s dýchacím cvičením a meditáciou

Trvanie prednášky aj s cvičeniami je medzi 1,5 – 4 hodinami. Cena dohodou. Kontaktuj nás pre viac informácií.

Súkromné workshopy

 Súkromný workshop pre viac osôb

 • Intenzívny Wim Hof Method Workshop (základná úroveň)
 • WHM kurz (pokračovanie základnej úrovne)
 • 5 až 7 dňový pobyt kombinácie oboch úrovní, kedy si prejdeme všetko – od základu až po turistiku v šortkách v zimnom prostredí

Cena dohodou. Kontaktuj nás pre viac informácií.

Služby na mieru

Služby vieme prispôsobiť na mieru podľa požiadaviek a spoločnej dohody. Robíme program na teambuildingoch, akciách, ale aj vzdelávanie v školách, škôlkách a univerzitách. Pracujeme so športovcami, vrcholovými atlétmi, ale aj zdravotne slabšími ľuďmi.

Vždy nachádzame cestu. Spolupracujeme s Martinom Rohrichom, odborníkom na Neuro a BioFeedback, s ktorým nastavujeme efektívny spôsob praxe a metód pri rôznych zdravotných stavoch a obmedzeniach tak, aby sa telo a myseľ postupne a bezpečne posilňovala.

Ponuka pre firmy

Naše služby vieme prispôsobiť na mieru podľa požiadaviek vo vašej firme a spoločnej dohody. Viac si môžete pozrieť tu.

Zážitkové darčekové poukazy

Ak by ste chceli potešiť niekoho, kto by rád absolvoval Intenzívny Wim Hof Method Workshop alebo viacdňový Wim Hof Method pobyt, môžete mu podarovať darčekový poukaz.

“Podľa mňa je najdôležitejší pre ľudí Martinov profesionalizmus, sústredenosť a pokročilá práca s Egom, vďaka ktorej na kurzoch odovzdá vždy viac, ako by človek očakával.

To viac je najmä iný pohľad na stres, na život a bežne akceptované normy, ktoré nás limitujú. Martin vie svojou filozofiou odomknúť veľa začarovaných životných cyklov a posunúť človeka o level komplexného osobného rozvoja a vlastného vedomia vyššie. Ďakujem, že ma pri každom stretnutí inšpiruje.”

dusan-plichta-wim-hof-martin-tham

Dušan Plichta

CEO z Powerlogy

“Martin je skvelý inštruktor a inšpiratívny, múdry človek. Komunita ľudí okolo neho mi je sympatická. Predtým mi vadil chlad tak, že sa mi ani von nechcelo v zime chodiť.

Metóda Wima Hofa mi pomáha aj v takých veciach, čo som vôbec nečakala – lepšie sa sústredím, viac dokážem prijať aj ťažšie stresové situácie a uvoľniť sa v nich, som zdravšia (potláča zápaly v tele), a mám radosť byť vonku aj v chladnom počasí, môžem chodiť po vonku aj bosá a neochoriem. Mám viac radosti zo života a som za to vďačná.”

lucia-sudova-wim-hof

Lucia Suďová

manažérka

Ako ti môžeme pomôcť?

Menu