fbpx

Niečo málo o mne

Veľmi rád ti pomôžem zvládnuť a užiť si ten pocit v ľadovej vode. Ukážem ti ako dýchať a čo pozorovať. Otužovanie má svoje postupy, ktoré keď dodržíš, posunieš to na iný level. Nie je to len o otužovaní, ale aj o tvojom nastavení mysle, disciplíne, vytrvalosti, optimizme a WHM dýchaní. Na kurze učím aj základy Buteyko dýchania, pretože podľa mňa patrí do základného poznania vlastného tela a dychu. Martin Thám

Vyrastal som na sídlisku v Bratislave, kde som sa aj narodil. Posledné roky som zakorenil na východe stredného slovenska, neďaleko Kokavy nad Rimavicou.

Žijeme tu spolu s partnerkou Petrou (na fotografii spolu) na samote vrchov v 850mnm., a tak si v zime užijeme dosť snehu! Budujeme tu všetko od 0, nebolo tu absolútne nič ani elektrina, ani studňa. Od obce je to niekoľko kilometrov náročným off-roadom. Takto sme snívali žiť. Kúrime si drevom a žijeme v mongolskej jurte, ale staviame aj drevodom.

Otužujeme tu životom, počas zimy sa ráno budíme bežne do cca 1’C a je nám to príjemné. Odkedy mám otužovanie ako bežný životný štýl takto doma, a pracujem aj vonku na statku, tak sa v zime menej otužujem, musel som si zvyknúť. O to viac otužujem v ľadovej kadi od jari do jeseňe! Takže keď niekomu končí na jar otužilecká sezóna, mne teraz začína 🙂

Ak ma chceš lepšie spoznať, popozeraj si môj instagram, pridávam videá každý deň a robím kvalitný obsah na Wim Hof Method témy, avšak odhaľujem aj svoj život: www.instagram.com/martintham/

Martin Thám s partnerkou Petra Dovičinová

Prečo kurz Wim Hof Method s Martinom Thámom?

Na Slovensku, Česku aj Maďarsku som začal s kurzami Wim Hofovej Metódy ako prvý inštruktor, hneď po dokončení certifikácie, ktorú som si robil u Wima Hofa v 2016. Spravil som viac ako  200 kurzov a sprevádzal viac ako 5000 tisíc ľudí. Podobný objem lektorských skúseností na SK/CZ myslím, že nikto nemá.

Keď ideme do praxe ľadovej vody, mám talent v čítaní reči tela a pocitov, a na základe toho ti viem pomôcť skutočne sa uvoľniť, prehĺbiť a spomaliť dych. Na mojich kurzoch to takmer vždy všetci zvládnu v pohode. Odnesieš si vysoko-pravdepodobne: pozitívny zážitok a rád/a v tom budeš pokračovať.

Dýchacie cvičenie som rokmi skúseností a tisícami účastníkov kurzu vyladil na mieru a viem ho vysvetliť tak, že aj ľudia čo si naštudovali knihu Wima Hofa a pozreli niečo na internete, si v tom nájdu detaily, čo im to spríjemnia a posunú na novú úroveň.

Počas dýchania hrám na rôzne hudobné nástroje, čo posúva zážitok na iný level, toto nenájdete na každom kurze Wim Hofovej metódy, ale u mňa áno.

Mám v tomto obore všeobecný prehľad a početné skúsenosti, a preto dokážem kvalitne zodpovedať vaše otázky, nie z pohľadu zaujatosti, ale z nadhľadu. Keď si povieme A, tak následne aj B. Všetko má viacero pohľadov, a ide o to, ktorý prístup je vhodný teraz pre teba a tvoje telo a jeho osoh.

V otužovaní aj dýchaní som zažil už rôzne fázy. A vďaka tomu som v tom našiel rovnováhu. Už to nie je začínajúci fanatizmus, ani vyhasnutie nadšenia, ale niečo zdravé medzi tým. A hlavne pohľad odborníka ,ktorý túto tému rieši posledných 7 rokov ako svoju hlavnú a doposiaľ jedinú prácu a životnú misiu. Všade kade chodím, tak mi ľudia veľa o svojich skúsenostiach zdieľajú, mal som tak možnosť načítať metódu Wima Hofa a jej vplyv z rôznych strán pohľadu.

Workshopy sprevádzam tak, aby si účastníci prijatie ľadovej vody a kladný vzťah k chladu postupne viac a viac osvojili. Aby ste v sebe naštartovali nadšenie do života, dýchania, pohybu vpred aj čeleniu strachu. Aby ste si spravili prehľad o dýchaní, aký dych spôsobuje čo, čo je zdravé, čo škodlivé. Kedy robiť aké dýchacie cvičenie. Načo si dať pozor pri Wim Hofovej Metóde atď..

Viac o tom, čomu sa venujem