Ak mi to dovolíš, s láskou ťa prevediem slovom, dychom a chladom do miesta vo vnútri teba, kde dokážeš prijať všetko, čo v tebe je. Je to cesta oslobodenia sa od utrpenia, cez prebudenie a uvoľnenie. Spriatelenie sa so strachom, chladom, smútkom, hnevom aj radosťou prináša vnútorný bezpodmienečný mier a radosť z bytia, Martin Thám.

Niečo málo o mne

Šťastie a zdravie pre mňa znamená cítiť v sebe pokoj. Pokoj vnímam ako schopnosť odovzdať sa, odpustiť, prijať.

Inak povedané: uvoľniť sa kedykoľvek, keď na nás prichádza strach a ostatné formy utrpenia. Vďaka tomu rozpúšťame vnútorné konflikty, pocity viny, túžby a strachy. Dostávame sa do harmónie tela, srdca a duše v súlade s tým, čo život prináša a odnáša v tomto prítomnom momente.

Workshopy sprevádzam tak, aby si účastníci tieto schopnosti postupne osvojili, aby boli schopní stať sa priateľmi so všetkými časťami svojho bytia a žili vo vnútornej, trvalej slobode, ktorá nie je podmienená tým čo sa deje “vonku“.

Chlad, dych a vedomý prístup k životu sú úžasne nápomocné nástroje na ceste k harmónii žitia. Chlad používame ako tréningový priestor pre odpustenie, prijatie a uvoľnenie.

martin-tham-wim-hof-instruktor

Od Mystéria života som dostal dar, ktorý som prijal. Je to dar sprevádzať ľudí náročnými procesmi tak, aby to zvládli v láske a prijatí. Je veľký rozdiel vydržať v studenej vode zopár minút v utrpení a napätí alebo vychutnať si jeden prítomný moment v objatí chladu v absolútnom odovzdaní, dôvere a prijatí.

Keď je človek v absolútnom prijatí, je to na ňom vidno. Má uvoľnenú tvár, spustené a uvolnené ramená a pokojný dych. Vo vzdorovaní, teda utrpení, dýchame plytko a prudko, prerušovane, vyťahujeme ramená hore do napätia, mračíme sa a vtedy to bolí. Môj dar spočíva v schopnosti toto poznanie ľudom zvedomniť a ukázať princíp v praxi chladu.

Neskôr, keď tieto skúsenosti a vhľady aplikujete aj do iných oblastí života, Mystérium prijatia a odpustenia vás vtiahne do prúdu života a lásky. Je to život v súlade so sebou a svojim okolím, kde si dovoľujete byť sami sebou. Dovoľujete si cítiť akékoľvek emócie a dokážete sa s nimi priateliť. Prijatý strach sa transformuje na pocit vzrušenia. V tom spočíva sila transformácie, ktorú ponúkam.

Viac o tom, čomu sa venujem

Menu